Ekonomi

Kolombiya’da özel bir havayolu ülkedeki tüm operasyonlarını durdurdu

Kolombiya’da “Ultra Air” havayolu şirketi, mali sorunları gerekçe göstererek ülkedeki tüm operasyonlarını askıya aldığını duyurdu.

Kolombiya’daki diğer havayolu şirketlerinden daha uygun fiyatlı bilet satmasıyla tanınan Ultra Air, sektörde olumsuz makroekonomik koşulların olduğunu savunarak yurt içi operasyonlarını durdurduğunu açıkladı.

Artan maliyetlere işaret eden şirket, yaptığı açıklamada, “Akaryakıt maliyetleri ve kurdaki artış gibi olumsuz makroekonomik koşullar, havayolu maliyetlerinde önemli artışa neden oldu.” terimi yer aldı.

Yaklaşık bir yıldır ülkede faaliyet gösteren, 2 milyondan fazla yolcu taşıyan şirketin, 1200 çalışanı olduğu ve bu süre içerisinde havayolu pazarının yüzde 8’ini elinde tuttuğu paylaşıldı.

Bu karar, Şili merkezli ABD yatırım fonu Indigo Partners tarafından kontrol edilen JetSmart’ın olası Ultra Air satın alımından vazgeçmesinin ardından alındı.

Ülkede en son 1 Mart’ta havayolu şirketi Viva Air, yaşadıkları ekonomik kriz nedeniyle ulusal ve uluslararası farklı noktalardaki operasyonlarını askıya aldığını açıklamıştı.

haberdortyol.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu